سمن یار

سمن یار پوستر 1

استفاده‌ی رایج تعبیر مشاوره در میان مردم عادی، بیشتر به مشاوره‌های روان‌شناختی و روان‌درمانی بازمی‌گردد. اما مشاوره در اصطلاح، به معنای ارائه و دریافتِ مشورت و اطلاعات برای انجام بهتر یک کار، حل یک مشکل و یا رسیدن به هدفی خاص است.

همیشه برای یک نفر این امکان وجود ندارد که تمام کارهایش را در بستر محدودیت‌ها(نظیر زمان، توان، دانش، انرژی و…) به تنهایی انجام دهد. به همین منظور، اغلب افراد برای انجام بهینه‌ و رسیدگی به همه‌ی کارها‌ی‌شان، به کمک نیاز دارند. در این راستا برای امور ساده، ابتدایی و سطحی می‌توان از دوستان و بستگان یاری گرفت، اما در اموری که شناسایی، تحلیل و رفع آن‌ها با پیچیدگی همراه است، باید به یک متخصص حرفه‌ای مراجعه نمود؛ اینجاست که بحث مشاوره، اهمیت می‌یابد.

یکی از حوزه‌های ارائه‌ی مشاوره، حیطه‌ی مدیریت است. مشاوره‌ی مدیریت، نوعی خدمت از جنس راهنمایی است که به مدیران کمک می‌کند تا مسائل مدیریتی و فرصت‌های فراروی خود را شناسایی و تحلیل کنند. مشاوران حوزه‌ی مدیریت با توجه به شرایط سازمان‌ها و مؤسسات، راهکارهای حل‌المسائلی را توصیه و یا ایده‌ها و فعالیت‌هایی را به مدیران پیشنهاد می‌دهند که پس از تایید آن‌ها، در پیاده‌سازی و اجرا نیز سازمان‌ها و مدیران عامل را همراهی می‌کنند.

سمن یار پوستر 2

مشاوران مدیریت در حوزه‌های مختلفی چون طراحی سند چشم‌انداز و تدوین استراتژی، ساختاردهی سازمانی، منابع انسانی، پایداری سازمانی، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، یادگیری سازمانی، آنالیز فرایندها، توسعه‌ی فناوری، مدیریت تحول، توسعه‌ی خدمات و محصولات و… به مدیران مشاوره می‌دهند.

پایگاه توانمندسازی سَمَن‌ها آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره‌‌های مدیریتی، به صورت اختصاصی به سَمَن‌ها(NGOs)، خیریه‌ها(Charity) و مراکز فرهنگی-اجتماعی غیرانتفاعی می‌‌باشد. مدیرعامل‌ سَمَن‌ها، خیریه‌ها و دیگر مراکز فرهنگیِ غیرانتفاعی می‌توانند در صورت تمایل، فرم زیر را جهت درخواست مشاوره تکمیل کرده تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن، با آن‌ها تماس حاصل نموده و بستر ارائه‌ی مشاوره را برای آنان فراهم نمایند.

 

 

رئیس هیات مدیره، مدیرعامل، مدیر روابط عمومی یا...